Pārlekt uz galveno saturu

Baltic International Bank SE piesaista investīcijas, lai attīstītos vietējā un globālā tirgū

Baltic International Bank SE akciju emisijas rezultātā piesaistījusi pamatkapitālam 12 miljonus eiro, tādējādi uzsākot sadarbību ar trīs jauniem akcionāriem, lai attīstītos ne tikai vietējā, bet arī Eiropas Savienības un globālajā tirgū.

Jaunie akcionāri - Tomass Šaeitti no Šveices, Adels Al Širavi un Šeihs Hamads bin Khalifa bin Muhameds Al Nahians no Apvienotajiem Arābu Emirātiem - novērtē bankas komandu, vadības plānu un vīziju, uzskatot to par spēcīgu pamatu infrastruktūras izaugsmei, tādējādi attīstot darbību gan Latvijā, gan arī Eiropas Savienībā.

Banka piesaistīja jaunos akcionārus, emitējot bankas akcijas, kas ļāva palielināt bankas kapitālu par 12 miljoniem eiro. Visas emitētās jaunās akcijas ir apmaksātas. Pēc emisijas reģistrācijas Uzņēmumu reģistrā jauns Bankas apmaksātais akciju kapitāls sastādīs vairāk nekā 48 miljonus eiro. Pašlaik notiek palielinātā kapitāla iekļaušana Bankas normatīvos.

Šis brīdis ir svarīgs ne tikai, tāpēc, ka stiprināts bankas kapitāls, bet arī tāpēc, ka ir veikta tieši ārvalstu kapitāla piesaiste. Turpmāk plānots turpināt strādāt pie pakalpojumu attīstības gan Latvijā, gan klientiem Eiropas Savienībā. Palielinātais kapitāls ir rīks attīstībai jaunajos tirgos un nepieciešamības gadījumā tiks piesaistīts papildus kapitāls, lai banka kļūtu par nozīmīgu starptautisko tirgu dalībnieku. Svarīgi ilgtermiņa attīstībai ir tas, ka banka iegūst ne tikai kapitālu, bet arī jauno investoru pieredzi, kompetenci un zināšanas.

Otrdien, 25.janvārī, mediju pasākumā, akcionāri pauda viedokli, ka Baltic International Bank SE izveidotā stratēģija sniedz virkni priekšrocību Latvijas uzņēmumiem, tostarp ikdienas banku, darījumu un kreditēšanas pakalpojumus, kas ir pieejami kā lielajām kompānijām, tā arī mazajiem un vidējiem uzņēmumiem. Pašreiz pētījumi liecina, ka tieši mazo un vidējo uzņēmumu segments mūsu valstī neattīstās pietiekami strauji, lēnās kreditēšanas dēļ, ko savukārt ietekmējusi Covid-19 pandēmija un citi izaicinājumi. Stiprinot Baltic International Bank SE pamatkapitālu, plānots palielināt kreditēšanas segmentu un pieprasījumu pēc citiem pakalpojumiem, veicinot sadarbību ar vietējo tirgu un spējot reaģēt uz pieprasījumu. "Kapitāls ir kā degviela, jo skatoties uz to, kā banka attīstās un aug, akcionāriem būs iespēja ieguldīt vairāk līdzekļu, veicinot uzņēmējdarbības izaugsmi," saka Adels Al Širavi.

Baltic International Bank SE mērķis ir stiprināt savu pakalpojumu piedāvājumu, balstoties uz klientu vajadzībām, lai nodrošinātu veiksmīgu darbību visas Eiropas Savienības mērogā. Ņemot vērā to, ka valsts ekonomika ir salīdzinoši neliela, lielākā daļa privāto uzņēmumu izmanto Eiropas un citus globālos tirgus, lai eksportētu savus produktus un pakalpojumus. Šāda veida klientiem nepieciešams partneris, kas var palīdzēt uzņēmējdarbībā, kas arī ir centrālais bankas fokuss. Ar starptautisku akcionāru komandu un viņu pieredzi dažādos tirgos, plānots nodrošināt turpmāko izaugsmi.

"Baltic International Bank piesaistītais kapitāls ļaus tai turpināt augt un attīstīties. Tas ir svarīgi kā regulatoram, tā arī centrālajai bankai. Esmu pārliecināts, ka apvienojot moderno pasauli, tostarp digitālos risinājumus, ar tradicionālo pieeju, varam nodrošināt augstas kvalitātes pakalpojumus vietējiem un starptautiskiem klientiem," saka Tomass Šaeitti.

"Dzīvojot ļoti mainīgā un dinamiskā pasaulē, kad sagatavotās stratēģijas pat diviem, trīs gadiem jāpārskata katru gadu. Latvijas banku tirgus nav ierobežots ar Latvijas robežu, tāpēc bankas stratēģija vienmēr ir apvienot vietējās un globālās iespējas, tostarp Eiropas Savienības tirgu, atbilstoši klientu vajadzībām. Latvijas uzņēmumi var būt veiksmīgi ne tikai Eiropā, bet arī Amerikas Savienotajās Valstīs un Tuvajos Austrumos, kā arī citos reģionos, tādēļ nepieciešama uzticama banka, kuras licence ļauj veiksmīgi strādāt, nodrošinot augstas kvalitātes pakalpojumus starptautiskā mērogā," saka Adels Al Širavi.

"Banka ir veikusi garu ceļu un atradusi partnerus, ar kuriem sakrīt gan mērķi, gan vīzija. Banka ir augusi un attīstījusies un nu ir kļuvusi interesanta arī ārvalstu biznesiem," saka Baltic International Bank SE valdes priekšsēdētājs Viktors Bolbats, piebilstot, ka mērķi ir ne tikai stiprināt savas pozīcijas Latvijā, bet gan attīstīt savu darbību arī Eiropas Savienībā.

Iepriekš jau vēstīts, ka veicot akciju emisiju, kas tika izsludināta 2021.gada 8.oktobrī, Baltic International Bank SE piesaistīja trīs jaunus akcionārus: ārvalstu investorus no Šveices un Apvienotajiem Arābu Emirātiem. Darījuma rezultātā Bankas pamatkapitālam tika piesaistīti 12 miljoni eiro. Līdzšinējie Bankas vairākuma akcionāri Valērijs Belokoņs un Vilorijs Belokoņs arī pēc darījuma saglabāja vairākuma akcionāra statusu.

Informācija par jaunajiem investoriem

Tomass Adrians Šaetti ir pieredzējis baņķieris, finansists un uzņēmējs no Šveices, kurš pašreiz vada desmit dažādas kompānijas, tai skaitā "Migom Varwaltungs GmbH","Migom Investments SA","Migom Global Corp." u.c.

Adels Al Širavi absolvējis Luisvilas universitāti ASV, iegūstot inženierzinātņu maģistra grādu matemātikā un datorzinātņu inženierijā. Viņam ir vairāk nekā 30 gadu pieredze uzņēmējdarbībā, īpaši specializējoties banku un nekustamo īpašumu jomās. Viņš ieņēmis dažādus vadošus amatus kompānijās, tostarp bijis priekšsēdētājs un valdes loceklis 19 dažādos uzņēmumos.

Adels Al Širavi ir saņēmis Hārvardas biznesa skolas un Pasaules Ekonomikas foruma apbalvojumus nominācijās "jaunais līderis".

Šeihs Hamads Bin Khalifs Al Nahians absolvējis Kalifornijas universitāti ASV. Viņš ir valdošās karaliskās Abu Dabi ģimenes loceklis. 2017.gadā kļuva par pirmo Arābu Investīciju un attīstības aģentūras priekšsēdētāju, kur tika iecelts ar Augstākās attīstības padomes lēmumu.

Šeihs Hamads Bin Khalifs Al Al Nahians ir pieredzējis biznesa vadītājs ar panākumiem divdesmit gadu garumā dažādos reģionos pasaulē. Viņš izveidojis projektu "HBK DOP", kura mērķis ir pārvaldīt investīciju projektus, veidot uzņēmumu partnerību, lai piedāvātu dzīvotspējīgus un interesantus risinājumus ilgtspējīgam darbam. Uzņēmums piedāvā dažādus inženiertehniskus risinājumus gan pilsētvidei, gan citās jomās, tostarp enerģija, infrastruktūrā, telekomunikācijās, fintech, veselības jomā, u.c.

Par Baltic International Bank SE

Baltic International Bank SE jau 28 gadus darbojas Latvijas finanšu tirgū un ir viena no bankām ar vislielāko pieredzi individuālā klientu apkalpošanā Latvijā, kas sniedz klientu individuālajām finanšu vajadzībām piemērotus augstas kvalitātes produktus un pakalpojumus, kā arī investīciju risinājumus, kas balstīti uz ilgtspējīgiem ESG (Environmental. Social. Governance) principiem.

Informāciju sagatavoja Jānis Līcis, Mārketinga un komunikāciju pārvaldes vadītājs. Kontakti: Baltic International Bank SE, 67000444. www.bib.eu. Publicitātes foto. 

  Avots
  BIB

  Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

  Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
  Reģistrēties

  Mūsu partneri