Pārlekt uz galveno saturu

BaltCap investē saules enerģijas ražošanā Latvijā, veicinot enerģētisko neatkarību

BaltCap Infrastruktūras fonds, enerģētikas uzņēmumu grupa AJ Power un AJP Capital dibinātais fonds Solar Core Plus ir vienojušies par kopuzņēmuma izveidi, lai attīstītu saules enerģijas ražošanu Latvijā. Nākamo trīs gadu laikā ir plānots izbūvēt saules enerģijas parkus 30 MW apmērā, tādā veidā stiprinot arī enerģētisko neatkarību Baltijā. Projekts ir radīts ar mērķi, lai nodrošinātu lielu, ražojošu uzņēmumu enerģijas pašpatēriņu, izmantojot saules enerģiju. Plāns paredz arī projektu paplašināšanos visā Baltijas reģionā un saules elektrostaciju jaudu palielināšanu līdz pat 100 MW.

Matīss Paegle, BaltCap Investīciju direktors uzsver: "Šajā projektā mēs apvienojam spēkus ar AJ Power - Latvijas lielāko privāto enerģētikas grupu. Šīs investīcijas veicinās gan Latvijas enerģētisko neatkarību, gan ilgtspējas mērķu sasniegšanu. Zaļā enerģija ir mūsu nākotne, kas ir ne tikai videi draudzīga saimniekošana, bet tai ir arī reāls ekonomisks pamats."

Roberts Samtiņš, AJ Power uzņēmumu grupas vadītājs: "Saules enerģija Latvijā ir kļuvusi par vienu no pievilcīgākajām investīcijām tirgū. Šobrīd vairāku apstākļu ietekmē ir piemērotākais brīdis realizēt šādus apjomīgus saules enerģijas parkus - pirmkārt, noteiktais Eiropas zaļais kurss, otrkārt, straujais energoresursu cenu pieaugums un, treškārt, nepieciešamība mazināt Latvijas energoatkarību no trešo valstu piegādātajiem energoresursiem. Pēdējā laika situācija ir tikai vēlreiz apliecinājusi to, ka ir nepieciešams attīstīt šādus projektus, kuru izbūve dažādotu ražošanas jaudas un ilgtermiņā stabilizētu elektroenerģijas izmaksas, mazinot nekontrolētu elektroenerģijas cenu kāpumu. To apliecina arī fakts, ka Latvijā pēdējo gadu laikā esam realizējuši jau daudzus ievērojamus saules paneļu projektus, kas kalpo kā lieliski piemēri tam, ka saules enerģijai ir liels potenciāls."

Didzis Bērziņš, AJP Capital padomes loceklis: "Mēs esam priecīgi par kopuzņēmuma izveidi starp fondu Solar Core Plus, BaltCap Infrastruktūras fondu un AJ Power, lai veicinātu industriāla mēroga saules paneļu parku attīstību Latvijā un ārpus tās. Šobrīd šī iniciatīva ir īpaši svarīga saistībā ar ES dalībvalstu centieniem veicināt enerģētisko neatkarību un pasaules centieniem cīnīties pret klimata pārmaiņu negatīvajām sekām. Kopīgā iniciatīva apvienos plašu pieredzi atjaunīgās enerģijas projektu izstrādē, liela mēroga infrastruktūras projektu finansēšanā un apņēmībā gūt panākumus."

Par BaltCap:

BaltCap ir lielākais un pieredzējušākais privātā kapitāla investors Baltijas valstīs. BaltCap fokusējas uz uzņēmumu attīstību, kas uzlabo mūsu sabiedrības dzīves kvalitāti. BaltCap Infrastruktūras fonda mērķis ir ieguldījumi klimata risku mazināšanai. BaltCap ir pārstāvēts visās trijās Baltijas valstīs ar vietējiem birojiem un pieredzējušām investīciju komandām Rīgā, Tallinā, Viļņā, Varšavā, Helsinkos un Stokholmā.

Par AJ Power:

AJ Power ir Latvijā lielākā privātā enerģētikas uzņēmumu grupa, kas vienuviet apvieno plašāko un mūsdienīgāko pakalpojumu portfeli ar pieredzes bagātākajiem enerģētikas ekspertiem. AJ Power piedāvā individuālus risinājumus elektroenerģijas un dabasgāzes iegādei, saules paneļu projektiem, dabas resursu nodokļa administrēšanai un energoefektivitātes uzlabošanai. Ar šiem enerģētikas un atkritumu apsaimniekošanas risinājumiem AJ Power sniedz iespēju uzņēmumiem iesaistīties aprites ekonomikā. Enerģētikas uzņēmumu grupa darbojas kopš 2014.gada, un tās apgrozījums 2020.gadā bija 70 miljoni eiro.

Par AJP Capital:

AJP Capital ir Finanšu un kapitāla tirgus komisijā (FKTK) reģistrēts alternatīvo ieguldījumu fondu pārvaldnieks (AIFP), kas dibināts 2021.gadā. Kompetents un uzticams partneris, kas savieno investorus ar aprites ekonomiku, nodrošinot daudzveidīgu investīciju projektu piedāvājumu. Pārvaldītie fondi iegulda dažāda riska un mēroga aprites ekonomikas projektos. Investīciju objektu vidū minami tādi projekti kā enerģijas iegūšana no AER, infrastruktūras attīstīšana un pielāgošana aprites ekonomikai, energoefektivitāte, kā arī investīcijas transporta sektorā.

Informāciju sagatavoja Matīss Paegle, Investīciju direktors. Kontakti: +371 2668 8868, www.baltcap.com. Publicitātes foto. 


     
Avots
BaltCap

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri