Pārlekt uz galveno saturu

Atvērta pieteikšanās valsts atbalsta programmā īres un vēsturisko namu atjaunošanai

Sākot ar 15.februāri īres un vēsturisko namu īpašnieki var pieteikties jaunai Attīstības finanšu institūcijas ALTUM programmai "Aizdevums daudzdzīvokļu īres māju renovācijai". Finansējums paredzēts ēku renovācijai, atjaunošanai, pārbūvei un teritorijas labiekārtošanai. Būtiski, ka finansējums pieejams arī vēsturisko namu atjaunošanai un neapdzīvotu namu savešanai kārtībā, lai tos pārveidotu par īres namiem. Programmu izstrādājusi Ekonomikas ministrija un tā tiek finansēta ar Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējumu.

"Ekonomikas ministrija ir radusi iespēju paplašināt atbalstu dzīvojamo māju sakārtošanai. Remonta fonds turpmāk būs pieejams arī vēsturiskajām pirmskara īres mājām, kurām līdz šim bija ierobežotas iespējas saņemt finansējumu. Daudzas no šīm ēkām ir vairāk kā 100 gadus vecas. Mājām ir nepieciešams nomainīt nolietotās komunikācijas, saremontēt jumtus, logus, durvis u.c. ALTUM nodrošinās kredītus māju atjaunošanai gadījumos, kad komercbanku finansējums māju atjaunošanai nav pieejams, tai skaitā steidzamiem remontiem, kad nepieciešams novērst avāriju sekas," stāsta ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs.

"Daudzdzīvokļu māju sakārtošanai Latvijā vēl ir ļoti liels potenciāls, tāpēc jauna atbalsta programma ir svarīgs solis, paplašinot potenciālo valsts aizdevumu pretendentu loku ar īres un vēsturisko namu īpašniekiem, kas rezultēsies arī atjaunotos īres namos. Aizdevums līdz trīs miljoniem eiro viena īres un vēsturiskā nama atjaunošanai ir pieejams ēkām ar vismaz trīs īres dzīvokļiem, un finansējumam var pieteikties arī tad, ja ēka ir neapdzīvota un sliktā tehniskā stāvoklī, ko pēc remonta plānots pārveidot par īres namu. Jaunā programma piedāvā arī šādu iespēju un aicinām to izmantot," uzsver ALTUM valdes priekšsēdētājs Reinis Bērziņš.

Aizdevuma ņēmēji var būt gan juridiskas personas - mikrouzņēmumi, vidējie un lielie saimnieciskās darbības veicēji, gan fiziskas personas. ALTUM teorētisks aprēķins rāda, ka 1500 kvadrātmetrus liela 24 dzīvokļu īres nama īpašniekam, kas vēlas, piemēram, veikt jumta un cokola renovāciju, aizņemoties 110 tūkstošus eiro, būtu jārēķinās ar ikmēneša maksājumu no aptuveni 790 līdz 1140 eiro, atkarībā no aizdevuma termiņa un procentu likmes.

Aizdevums daudzdzīvokļu īres māju renovācijai ir papildinājums pērn rudenī atvērtajai daudzdzīvokļu māju remontu aizdevumu programmai, kurā pirmā māja Salaspilī jau ir pabeigusi atjaunošanas darbus. Atbalstu var saņemt gan esoša īres nama remontdarbiem, gan vēsturiska nama atjaunošanai un pārveidei par īres namu.

ALTUM programmas "Aizdevums daudzdzīvokļu īres māju renovācijai" finansējums ir paredzēts dažādiem renovācijas, atjaunošanas, pārbūves un teritorijas labiekārtošanas darbiem. Piemēram, būvdarbu veikšanai norobežojošās konstrukcijās un koplietošanas telpās, liftu modernizācija vai nomaiņa, inženiersistēmu atjaunošanai un citiem. Aizdevumu iespējams saņemt arī ar projektu saistīto izmaksu segšanai - tehniskās dokumentācijas izstrādei, projekta vadībai, uzraudzībai u.tml.

Vienam īres namam pieejamais aizdevuma apjoms ir līdz trīs miljoniem eiro ar pašu līdzdalību vismaz 10% apmērā. Maksimālais aizdevuma atmaksas termiņš ir 15 gadi ar iespēju saņemt kredītbrīvdienas līdz 24 mēnešiem. Par nodrošinājumu var kalpot ķīla un/vai privātais galvojums.

Detalizēta informācija par jauno programmu, pieteikšanas nosacījumiem un vēsturisko māju atjaunošanas tehniskajiem aspektiem būs pieejama Ekonomikas ministrijas un ALTUM rīkotajā vebinārā šā gada 2.martā. Plašāka informācija par vebināra dienas kārtību un pieteikšanos pieejama Ekonomikas ministrijas tīmekļa vietnē.

Plašāka informācija par aizdevumu atrodama ALTUM mājaslapā: Daudzdzīvokļu īres māju remonta aizdevums.

Informāciju sagatavoja Sandra Eglīte, ALTUM sabiedrisko attiecību speciāliste. Kontakti: 26577810, sandra.eglite@altum.lv. Foto: Latvia Travel. 

Avots
ALTUM

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri