Pārlekt uz galveno saturu

Atvērta pieteikšanās MVU fonda “Idejas stiprākam uzņēmumam” līdzfinansējumam intelektuālā īpašuma aizsardzībai

No pirmdienas, 22. janvāra, mazajiem un vidējiem uzņēmumiem (MVU) Latvijā ir atvērta pieteikšanās līdzfinansējumam intelektuālā īpašuma (IĪ) aizsardzībai. MVU atbalsta fondā “Idejas stiprākam uzņēmumam” arī 2024. gadā ir paredzēti četri atbalsta vaučeri.

Šajā gadā kā jaunumi ir papildu pakalpojums padziļinātas izpētes veikšanai IĪ tiesību pārkāpumu gadījumā jeb IP SCAN Enforcement, kā arī finansējums juridiskiem pakalpojumiem saistībā ar Eiropas patenta pieteikumu.

Atbalsts būs pieejams līdz 2024. gada 6. decembrim vai līdz finanšu līdzekļi ir izsmelti.

MVU atbalsta fonds savu trešo darbības gadu 2023. gadā noslēdza ar ievērojamu uzņēmēju pieteikumu skaitu - saņemti 305 Latvijas MVU pieprasījumi, kas ir 53% pieaugums attiecībā pret iepriekšējo gadu. Latvijas uzņēmumi kopumā ir pieteikušies 429 pakalpojumiem. Pieprasījumi no Latvijas lielākoties bija no ražošanas sektorā iesaistītajiem uzņēmumiem, kam sekoja pakalpojumu sektors un vairumtirdzniecības un mazumtirdzniecības nozares.

Lai motivētu uzņēmējus aizsargāt savu intelektuālo īpašumu, Patentu valde sadarbībā ar uzņēmējiem un organizācijām ir izveidojusi pieredzes stāstu sēriju, kur komersanti dalās pieredzē par to, kāpēc ir svarīgi aizsargāt savas preču zīmes un ko tas dod uzņēmējdarbībai vai organizācijas turpmākajai attīstībai. Pieredzes stāsti pieejami ŠEIT.

2024.gadā MVU fonds piedāvā četrus vaučerus, kas paredzēti dažādiem pakalpojumiem - plašāka informācija par tiem pieejama Patentu valdes mājaslapā

Ja esi Latvijas MVU un tev ir nelielas zināšanas par savu rūpniecisko īpašumu, tad piesakies atbalstam pats, ejot uz EUIPO tīmekļvietni ej.uz/MVUfonds

Ja esi Latvijas MVU, bet neesi pārliecināts par savu rūpniecisko īpašumu, tad sazinies ar kādu no IĪ ekspertiem un viņi pieteiks atbalstu tavam uzņēmumam. 
Izveido sava uzņēmuma kontu, kur nepieciešami TIKAI 2 oficiālie dokumenti – Uzņēmuma reģistrācijas apliecinājums un Bankas izziņa.

Pārliecinieties, ka vaučeri (-us) izmanto norādītajā derīguma termiņā.

Plašāka informācija par atbalsta fondu pieejama šeit.

Papildus aktuāla informācija, ceļveži un digitālie rīki uzņēmējiem latviešu valodā pieejami: https://business.ideaspowered.eu/lv.

Pilnu ziņu iespējams lasīt Patentu valdes mājaslapā

Avots
Patentu valde

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri