Pārlekt uz galveno saturu

Atklāts ceturtais pieteikšanās posms programmā "Idejas stiprākam uzņēmumam"

Ir atklāts jau ceturtais pieteikšanās posms līdzfinansējuma saņemšanai mazo un vidējo uzņēmumu atbalsta fonda “Idejas stiprākam uzņēmumam” ietvaros. Pieteikumu iesniegšana noslēgsies 31. jūlijā. Šogad plānoti vēl divi pieteikšanās posmi.

Līdz šim Eiropas Komisijas un Eiropas Savienības Intelektuālā īpašuma biroja (EUIPO) izveidotā fonda Idejas stiprākam uzņēmumam atbalstam veiksmīgi pieteikušies jau 62 Latvijas mazie un vidējie uzņēmumi. Latvijas uzņēmumi pieteikušies 91 pakalpojumam.

Katram mazajam un vidējam uzņēmumam var tikt atmaksāti ne vairāk kā 1500 eiro.

20 miljonu eiro atbalsta fonds mazajiem un vidējiem uzņēmumiem “Idejas stiprākam uzņēmumam” tika izveidots 2020. gada nogalē ar mērķi palīdzēt apzināt un aizsargāt savas intelektuālā īpašuma tiesības, kā arī atbalstīt ES ekonomikas atveseļošanos.

Uzņēmumi var pieteikties diviem pakalpojumiem:

  • 50% līdzfinansējums preču zīmju un/vai dizainparaugu pamatmaksai par pieteikumu iesniegšanu jebkuras ES dalībvalsts, reģionālā (Beniluksa) vai Eiropas Savienības līmenī. Pakalpojums paredz, ka uzņēmumam ir iespēja atgūt 50% no pieteikuma pamatmaksas par vienu vai vairākām preču zīmēm un/vai dizainparaugiem. Piemēram, preču zīmes pieteikuma pamatmaksa Eiropas Savienībā maksā 850 eiro (pieejamais līdzfinansējums ir 425 eiro), bet dizainparauga pieteikuma maksa ir 230 eiro (līdzfinansējums – 115 eiro). Latvijā preču zīmes pieteikums maksā 90 eiro (līdzfinansējums ir 45 eiro) un dizainparauga pieteikums maksā 40 eiro (līdzfinansējums – 20 eiro). Uzņēmums nevarēs atgūt 50% finansējumu, ja pirms preču zīmes/dizainparauga pieteikšanas nebūs pieteicies kādā no “Idejas stiprākam uzņēmumam” posmiem un tajā saņēmis apstiprinājumu par kvalificēšanos noteikumiem un apstiprinājumu – EUIPO parakstītu lēmumu par dotācijas piešķiršanu.  
  • 75% līdzfinansējums  intelektuālā īpašuma priekšizpētes pakalpojumam (IP Scan). Pakalpojums noteic, ka intelektuālā īpašuma eksperts izpēta konkrēta uzņēmuma uzņēmējdarbības modeli, produktus un/vai pakalpojumus, kā arī izaugsmes plānus, lai izstrādātu stratēģiju uzņēmuma vajadzībām. Plānots, ka pakalpojums palīdzēs izlemt, kādas intelektuālā īpašuma tiesības uzņēmums varētu pieteikt, vai kā plānot savu stratēģiju nākotnē. Galarezultātā eksperts klientam nodod rakstisku ziņojumu. Intelektuālā īpašuma priekšizpētes pakalpojuma attiecināmās izmaksas Latvijā ir 700 eiro, bet ar fonda starpniecību uzņēmumam ir iespēja atgūt 75% no pakalpojuma izmaksām. 

No šiem pakalpojumiem Latvijā vispieprasītākais ir līdzfinansējums Eiropas Savienības preču zīmes pieteikuma pamatmaksai. Nākamais pieprasītākais pakalpojums ir līdzfinansējums intelektuālā īpašuma priekšizpētei.

Avots: labsoflatvia.com

Avots
LIAA

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri