Pārlekt uz galveno saturu

Ārlietu ministrija izsludina attīstības sadarbības granta projektu konkursu

Ārlietu ministrija izsludina 2022. gada granta projektu konkursu “Atbalsts attīstības sadarbības projektiem Latvijas Republikas noteiktajās saņēmējvalstīs”.

Galvenā konkursa prioritāte ir atbalsts Ukrainai, ņemot vērā Krievijas agresiju pret Ukrainu un tās tautu. Vienlaikus pirmo reizi konkurss neierobežo saņēmējvalstu ģeogrāfiju, kā prioritāti izvirzot Āfrikas kontinentu. Joprojām būtisks ir atbalsts Eiropas Savienības Austrumu partnerības valstīm, jo īpaši Gruzijai un Moldovai, kā arī Baltkrievijas pilsoniskajai sabiedrībai un Centrālāzijas reģiona valstīm – Kirgizstānai, Tadžikistānai un Uzbekistānai.

Granta projektu konkursa tematiskās prioritātes ir noteiktas katram reģionam, un tās balstītas valstu interesēs saņemt atbalstu tādās jomās kā publiskās pārvaldes attīstības un spēju stiprināšana, uzņēmējdarbības attīstība, dzimumu līdztiesība, klimata pārmaiņu mazināšana un cīņa pret dezinformāciju. Prioritātes visām valstīm ir digitalizācijas veicināšana un ar Covid-19 pandēmiju saistītu jautājumu risināšana.

Konkursā var pieteikties Latvijas Republikas tiešās un pastarpinātās valsts pārvaldes iestādes, pašvaldības, citas valsts iestādes, kā arī Latvijas Republikā reģistrētas biedrības, nodibinājumi, komersanti, arodbiedrības u.c. subjekti. Projekta iesniedzējam ir jābūt vismaz vienam sadarbības partnerim potenciālajā saņēmējvalstī.

Pirmo reizi konkursā iespējams pieteikt arī projektus ar divu gadu īstenošanas periodu  2022. un 2023. gadā.

Projektu īstenošanai kopējais pieejamais finansējums gadā ir 924 410 eiro, kas ir gandrīz četras reizes vairāk nekā 2021. gadā. Viena attīstības sadarbības granta projekta apjoms ir no 20 000 līdz 60 000 eiro gadā.

Projektu pieteikumi ir jāiesniedz līdz šī gada 30. aprīļa plkst. 23.59. Ja projekta pieteikums tiks iesniegts pēc norādītā termiņa, tas netiks vērtēts.

Ārlietu ministrija visus interesentus aicina 2022. gada 8. aprīlī plkst. 15.00 uz informatīvu videokonferenci par projektu iesnieguma sagatavošanas prasībām un vērtēšanas kārtību.

Dalība jāpiesaka ne vēlāk kā līdz 6. aprīlim, nosūtot dalībnieka vārdu, uzvārdu un e-pasta adresi uz: AttistibasSadarbiba@mfa.gov.lv.

Informācija par konkursa uzvarētājiem tiks publicēta Ārlietu ministrijas mājaslapā.

Papildu informācijai par konkursu aicinām zvanīt pa tālruni 67015967 vai rakstīt uz e-pastu: AttistibasSadarbiba@mfa.gov.lv.

Informācija sagatavota Ārlietu ministrijā. Publicitātes vizualizācija. 

Avots
ĀM

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri