Pārlekt uz galveno saturu

Ar nozares profesionāļu diskusiju aizvadīts Tehnoloģiju biznesa centra atklāšanas pasākums

Ar pacilājošu svētku sajūtu un nozares speciālistu diskusiju 7.oktobrī, LU Zinātnes mājā tika atklāts LIAA Tehnoloģiju biznesa centrs. Ar svinīgu uzrunu un motivējošiem apsveikuma vārdiem klātesošos pagodināja Norvēģijas Karalistes vēstnieks Latvijā Kristians Ēdegors (Kristian Ødegaard).

Klātesošie varēja klausīties diskusiju, kurā piedalījās “TechHub Riga” līdzdibinātājs Viesturs Sosārs, Rīgas Stradiņa universitātes Tehnoloģiju pārneses kontaktpunkta mentors Kristaps Zaļais, Latvijas universitātes pētnieks Mārtiņš Borodušķis, RTU zinātņu prorektors Tālis Juhna un TBC vadītājs Ņikita Kazakevičs. Diskusijā tika apspriestas nozares aktualitātes, centra vīzija, kā arī nākotnes iespējas atbalsta sniegšanai jaunajiem profesionāļiem, kuri savas inovatīvās idejas mēģinās pārvērst konkurētspējīgā produktā.

Pasākuma laikā tika dots ieskats pirmsakcelerācijas programmā “Inovāciju akadēmija”, kas tiks īstenota sadarbībā ar Rīgas Tehniskās universitātes Rīgas biznesa skolu. Pieteikšanās programmai sāksies oktobrī. Paredzēts, ka programmai var pieteikties jaunie profesionāļi, kuriem jau ir sava biznesa ideja, kā arī tie, kuri vēl ir ceļā uz to. Programmas starts plānots novembrī un tā ilgs sešus mēnešus. 

TBC ir tapis kā LIAA iniciatīva, piesaistot Norvēģijas finanšu instrumenta finansējumu 2 miljonu eiro apmērā. Projekts tiks īstenots ciešā sadarbībā ar partneriem  Latvijas Universitāti, Rīgas Tehnisko universitāti un Rīgas Stradiņa universitāti. TBC ir iekļauts LIAA Biznesa inkubatoru struktūrā un tā mērķis ir  veicināt biznesa ideju attīstību, kuras vērstas uz tehnoloģiski ietilpīgu produktu attīstību sadarbībā ar augstskolām. Centrā tiks sniegts atbalsts pētniecībai, ideju attīstībai, prototipēšanai un Latvijas zinātnes sasniegumu pārvēršanai konkurētspējīgos uzņēmējdarbības projektos.

“Tehnoloģiju biznesa centram ir jākļūst par drošu vidi eksperimentiem jaunu produktu un pakalpojumu izstrādē. Droša vide nozīmē, ka idejas attīstības sākumā process ir virzīts uz testēšanu, tādēļ centrā ir jābūt drošai videi, kur var kļūdīties. Uzņēmējs var pamēģināt uztaisīt prototipu un lemt kā rīkoties tālāk, tāpēc ir jābūt videi kur var atļauties veikt dažādus eksperimentus,” uzskata centra vadītājs Ņ.Kazakevičs.

Atklāšanas pasākuma un diskusijas ierakstu iespējams noskatīties šeit: Tehnoloģiju Biznesa centra atklāšanas pasākums.

Vairāk informācijas par LIAA Tehnoloģiju biznesa centru: https://www.liaa.gov.lv/lv/tbc

Informācija sagatavota LIAA Komunikācijas un informācijas departamentā. Foto: Lauris Vīksne. 

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri