Pārlekt uz galveno saturu

Apbalvoti konkurētspējīgākie LIAA Ventspils biznesa inkubatora uzņēmumi

2021. gada 15. decembrī plkst. 15:00 attālinātā Gada balvas “VEIKTSPĒJA” apbalvošanas ceremonijā tika godināti LIAA Ventspils biznesa inkubatora konkurētspējīgākie inkubētie  komersanti. Apbalvojumus saņēma Ventspils pilsētā dibinātie uzņēmumi “Azeron”, “Games of RA”, “Frest” un galveno GRAND PRIX balvu ieguva “CRYOGENIC AND VACUUM SYSTEMS”.

Pasākumā tika apbalvoti tie komersanti, kas 2020. gadā veikuši nozīmīgus ieguldījumus sava uzņēmuma attīstībā, piemēram, dažādu procesu efektivitātes uzlabošanai vai inovāciju jaunradīšanai, ar mērķi paaugstināt tā konkurētspēju. Apbalvojumus piešķīra arī komersantiem, kas 2020. gadā jau bija spējuši sasniegt labus rentabilitātes rādītājus.

Svinīgā apbalvošanas ceremonija tika atklāta ar Ekonomikas ministrijas Analītikas dienesta vadītājas Daces Zīles prezentāciju, kurā, informējot par Nacionālās industriālās politikas (NIP) stratēģiju, tika uzsvērts, ka sasniegt Eiropas Savienības Iekšzemes kopprodukta vidējo līmeni iespējams tikai panākot produktivitātes pieaugumu. To veicina vairāki faktori, tostarp inovāciju ieviešana un augsti kvalificētu speciālistu sagatavošana un piesaiste.

Apbalvojumu “Efektivitātes ieviesējs” saņēma ergonomiskā un inovatīvā datorspēļu kontroliera ražotājs “Azeron”. Uzņēmuma mārketinga vadītāja Elīza Gudēna savā runā atklāja: “2020. gadā esam daudz ieguldījuši, lai attīstītu jebkuru posmu mūsu uzņēmumā, jau sākot ar ražošanas jaudas stabilizāciju, tālāk ar klientu atbalsta komandas izveidi un beidzot ar mārketinga komandas izveidi kā tādu.” “Azeron” tika nominēts, kā viens no 3 rezultatīvākajiem uzņēmumiem arī kategorijās “Labklājības veicinātājs” un “Dziļo zināšanu magnēts”.

Savukārt, apbalvojums “Produktīvais celmlauzis” tika piešķirts uzņēmumam “Games of RA”, kura radītā Ballīšu kāršu spēle Priecīgus! ierindojās pirmajā vietā vērtējumā par apgrozījuma rentabilitāti. Uzņēmuma dibinātājs Artūrs Grīnbergs atklāja, ka šobrīd pārdošanā ir nodota spēles jaunākā versija, kas pēc pirmajiem pārdošanas rezultātiem solās būt tikpat veiksmīga kā iepriekšējās spēles versijas.

Par labiem peļņas rentabilitātes rādītājiem kategorijā “Ienesīgais Ozols” tika apbalvots moduļu māju ražotājs “Frest”, kam inkubācijas programmas laikā izdevies projektam piesaistīt gan nepieciešamos investorus, gan realizēt pirmos projektus Dānijas tirgum.

Vislabākos konkurētspējas rezultātus 2020. gadā uzrādīja zinātņietilpīgu projektu īstenotājs “CRYOGENIC AND VACUUM SYSTEMS”. Uzņēmums uzrādīja trešo labāko rezultātu kategorijā “Efektivitātes ieviesējs”, otro labāko rezultātu kategorijā “Ienesīgais ozols“ un pirmo labāko rezultātu kategorijās “Inovāciju jaunradītājs”, “Labklājības veicinātājs” un “Dziļo zināšanu magnēts”.  Uzņēmums saņem LIAA Ventspils biznesa inkubatora atbalstu  sublimācijas iekārtu ražošanai un pārdošanai. Taču tas specializējas arī vakuuma un kriogēno iekārtu projektēšanā un ražošanā. Viens no tā darbības galvenajiem virzieniem ir produkcijas izstrāde aerokosmiskajai rūpniecībai, īstenojot vairākus lielus kosmosa projektus. Viens no tiem ir mobilās kosmosa vides testēšanas iekārtas “Metamorphosis” prototipa izstrāde, kas norit sadarbībā ar Rīgas Tehniskās universitātes Aeronautikas institūtu.

Pasākuma noslēgumā ar pieredzes stāstu par to, kā radīt konkurētspējīgu un paliekošu vērtību, uzstājās Ventspilī dibinātā uzņēmuma “TestDevLab” sabiedrisko attiecību speciālists un tehnoloģiju entuziasts Kristaps Skutelis. Savā prezentācijā Kristaps stāstīja, kā uzņēmumam izdevies panākt stabilu izaugsmi, nodrošinot nu jau 500 darba vietas ne tikai Latvijā, bet arī citās Eiropas valstīs. Visiem klausītājiem, un jo īpaši jaunajiem uzņēmējiem, Kristaps deva arī ceļa vārdus, sakot: “Novēlu nebaidīties. Uzsāciet kādu interesantu un tehniski izaicinošu projektu pat tad, ja zināt, ka būs nepieciešams piesaistīt speciālistus. Izaicinājums atrast darbiniekus ir patīkama problēma ko risināt. Galvenais ir strādāt. Latvija var! Mēs tiešām varam pasaules līmeņa lietas darīt. Tikai jāstrādā!”

Lai veicinātu uzņēmēju izpratni par to, kas ir augsta pievienotā vērtība un kā tā ietekmē uzņēmuma konkurētspēju, Gada balvas “VEIKTSPĒJA” ietvaros 2022. gadā tiks organizēti 4 tiešsaistes semināri. Zinoši speciālisti runās par tādām tēmām, kā uzņēmumu rentabilitātes rādītāji, inovācijas, darbinieki kā pievienotā vērtība un uzņēmuma procesu efektivitātes paaugstināšana caur digitalizāciju.

“VEIKTSPĒJAS” svinīgo apbalvošanas ceremonijas ieraksts ir pieejams ikvienam interesentam LIAA Ventspils biznesa inkubatora Facebook lapā.

LIAA Biznesa inkubatoru mērķis ir atbalstīt jaunu, dzīvotspējīgu un konkurētspējīgu uzņēmumu izveidi un attīstību. LIAA Biznesa inkubatorus finansē Latvijas Republika un Eiropas Savienība Eiropas Reģionālā attīstības fonda projektā "Reģionālie biznesa inkubatori un Radošo industriju inkubators".

Vairāk par LIAA biznesa inkubatoriem: http://inkubatori.magneticlatvia.lv
Vairāk par Gada balvu “VEIKTSPĒJA”: https://ej.uz/veiktspēja2021

 
Avots
LIAA

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri