Pārlekt uz galveno saturu

ĀM valsts sekretārs un jaunā Nīderlandes vēstniece pārrunā valstu ekonomiskās sadarbības potenciālu

2021. gada 18. augustā Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andris Pelšs iepazīšanās vizītē tikās ar jauno Nīderlandes Karalistes vēstnieci Latvijā Klaudiju Magdalenu Njo Pītersi (Claudia Magdalena Njoo Pieterse).

Valsts sekretārs akcentēja ciešās Latvijas un Nīderlandes divpusējās attiecības, uzsverot, ka 14. martā apritēja simts gadi, kopš Nīderlande atzina Latviju de iure. Nīderlande ir Latvijai tuvs sabiedrotais un svarīgs partneris ES un NATO, kā arī citās starptautiskajās organizācijās. Abas valstis saista ciešs dialogs visās jomās un līmeņos, tajā skaitā arvien pieaugošajā Baltijas valstu un Beniluksa Savienības sadarbībā.

A. Pelšs pauda, ka vēl ciešāku divpusējo sadarbību varētu veicināt turpmāka augsta līmeņa vizīšu apmaiņa, kā arī ekonomiskās sadarbības potenciāla izmantošana, it sevišķi inovatīvo tehnoloģiju, bioloģiskās pārtikas un kokapstrādes produktu jomās. A. Pelšs arī aicināja Nīderlandi izmantot Latvijas “Investīciju zaļā koridora” priekšrocības.

Valsts sekretārs pateicās Nīderlandei par ieguldījumu Baltijas reģiona drošībā un par izcilo divpusējo sadarbību drošības jomā.

Vēstniece ir strādājusi Nīderlandes Ārlietu ministrijas Attīstības sadarbības direkcijā un Eiropas integrācijas departamentā, kā arī Nīderlandes pārstāvniecībā Eiropas Padomē un Nīderlandes vēstniecībā Itālijā.

Akreditācijas ceremonija pie Latvijas Valsts prezidenta Egila Levita plānota 30. augustā.

Informāciju sagatavoja Ārlietu ministrijas Komunikācijas grupā. Foto: Kristaps Gulbis, ĀM. 

Avots
ĀM

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri