Pārlekt uz galveno saturu

ALTUM sāk pieņemt pieteikumus energoefektivitātes pasākumu īstenošanai uzņēmējiem

ALTUM šā gada 27.februārī sāk pieņemt pieteikumus projektu atlases 4.kārtā Eiropas Savienības Atveseļošanas fonda programmā energoefektivitātei, atjaunojamo energoresursu tehnoloģiju ieviešanai un elektroauto iegādei. Programma ievērojami paplašināta, nosakot, ka atbalstu var saņemt arī vairumtirdzniecības un mazumtirdzniecības komersanti, kā arī elektroauto varēs iegādāties visu programmai atbilstošo nozaru uzņēmumi. Pieteikumu iesniegšana šajā kārtā ilgs līdz 26.martam. Lai skaidrotu programmas nosacījumus un pieteikumu sagatavošanas un izskatīšanas kārtību, 1.martā notiks informatīvs seminārs uzņēmējiem.

Programma sniedz atbalstu aizdevuma ar kapitāla atlaidi veidā un tagad pieejama mikro, maziem, vidējiem un lieliem komersantiem, kuru darbības nozare nav lauksaimniecības produktu primārā ražošana, zivsaimniecība, tabakas izstrādājumu ražošana, azartspēles vai transports.

ALTUM aicina uzņēmējus klātienē vai attālināti apmeklēt informatīvo semināru, kas notiks 1.martā plkst. 10.00. Vispirms interesentiem ALTUM Uzņēmumu energoefektivitātes daļas vadītāja Līga Mellēna pastāstīs par atbalsta programmu, savukārt par projektu vērtēšanas niansēm skaidros ALTUM uzņēmumu energoefektivitātes eksperts Arnis Dzalbs. Klimata un enerģētikas ministrijas Enerģijas tirgus departamenta direktora vietniece Līva Šnitko stāstīs par neto norēķinu sistēmu uzņēmumiem, savukārt pēc tam būs iespēja uzdot sev interesējošos jautājumus ekspertiem.

Reģistrācija semināram šeit.

Kopējais pieejamais finansējums 4.kārtas projektiem ir 25,25 miljoni eiro, no kuriem 8,58 miljoni eiro paredzēti energoefektivitātes paaugstināšanai, 15 miljoni eiro atjaunojamo energoresursu tehnoloģijām, bet 1,66 miljoni eiro bezemisiju transportlīdzekļiem.

Projektu vērtēšanā, tāpat kā līdz šim, uzņēmumu iesniegtie projekti tiks savstarpēji salīdzināti atlasē, lielāko punktu skaitu piešķirot tiem, kas nodrošinās lielāko siltumnīcefekta gāzu emisiju samazinājumu vai primārās enerģijas ietaupījumu, rēķinot uz katriem 1000 atbalsta eiro. Projekti, kas varēs pieteikties aizdevumam ar kapitāla atlaidi, tiks paziņoti mēneša laikā pēc katras kārtas slēgšanas.

Plašāka informācija par programmu pieejama ALTUM mājaslapā: Energoefektivitātes aizdevums ar kapitāla atlaidi un elektroauto iegādes garantija ar kapitāla atlaidi.

Pilnu ziņu iespējams lasīt šeit

Avots
EM / ALTUM

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri