Pārlekt uz galveno saturu

Aizsardzības ministrija rīko semināru uzņēmējiem par 2021. gada grantu projektu konkursu

Pirmdien, 20. septembrī, plkst. 14.00 Aizsardzības ministrija rīko tiešsaistes semināru uzņēmējiem par 2021. gada grantu konkursu inovatīvu militāra vai divējāda pielietojuma produktu izstrādei, lai iepazīstinātu ar gaidāmā projektu konkursa nosacījumiem. 

Grantu konkursā varēs piedalīties Latvijā reģistrēti komersanti, un granti tiks piešķirti ar aizsardzības nozari saistītu produktu projektu īstenošanai, atbalstot aizsardzības un drošības industrijā ietilpstošo mazo un vidējo uzņēmumu inovācijas. 

Kā šī gada grantu konkursa prioritārās tēmas Aizsardzības ministrija ir noteikusi bezpilota sistēmas, kiberdrošību, elektronisko karadarbību un bruņojumu.

Iesniegtie projekti tiks vērtēti pēc šādiem kritērijiem: produkta pielietojamība aizsardzības un drošības nozarē, komersanta vispārējā spēja attīstīt projektu, produkta novitāte, tehnoloģiskā ietilpība, pētniecības organizāciju iesaiste, kā arī starptautiskā konkurētspēja un ekonomiskā ietekme uz komersanta turpmāko komercdarbību.

2021. gada grantu projektu konkursa kopējais pieejamais Aizsardzības ministrijas līdzfinansējums ir 400 000 eiro, ievērojot de minimis principu. Atbalsta īpatsvars vienam projektam ir 50% no attiecināmajām izmaksām, ko var palielināt līdz 75%, ja projekts paredz pētniecības iestāžu iesaisti vai to pētnieciskā darba rezultātu izmantošanu, veicinot tehnoloģiju pārnesi, kā arī sadarbību ar pētniecības iestādēm.

Pieteikšanās Aizsardzības ministrijas grantu projektu konkursam izsludināta saskaņā ar Ministru kabineta 2021. gada 17. augusta noteikumiem Nr. 548 “Kārtība, kādā Aizsardzības ministrija īsteno projektu konkursus militāru vai divējāda lietojuma produktu attīstības atbalstam”, uzsaukumu publicējot Aizsardzības ministrijas tīmekļa vietnes www.mod.gov.lv sadaļā “Uzņēmējiem”.

Grantu projektu programmas mērķis ir paaugstināt Latvijas aizsardzības un drošības jomas komersantu konkurētspēju, eksportspēju un inovāciju spējas, kā arī sadarbību ar pētniecības institūcijām militāru vai divējādas pielietojamības produktu un tehnoloģiju izstrādē. 

Aizsardzības ministrija īsteno grantu programmu kopš 2018. gada, un šajā laikā ir atbalstījusi 21 grantu projektu, piešķirot līdzfinansējumu 1,2 miljonu eiro apmērā.

Interesenti aicināti pieteikt dalību 20. septembra informatīvajā seminārā līdz 17. septembra plkst. 17.00, rakstot uz e-pastu: granti@mod.gov.lv, temata sadaļā norādot “Dalība informatīvajā pasākumā” un e-pastā norādot personas vai personu vārdus un e-pasta adreses, uz kurām nosūtīt pieslēgšanās saiti semināram, kas notiks Webex platformā. Papildu informāciju par semināra norisi var iegūt, zvanot pa tālruni 6 7335449. 

Informāciju sagatavoja AM Militāri publisko attiecību departamenta Preses nodaļas vecākā referente Vita Briže. Kontakti: 67335045, vita.brize@mod.gov.lv . Foto: Armīns Janiks, AM. 

Avots
AM

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri