Pārlekt uz galveno saturu

airBaltic palielina ilgtspējīgas aviācijas degvielas izmantošanu

Latvijas lidsabiedrība airBaltic ziņo, ka uzņēmums 2021.gadā palielinājis ilgtspējīgas aviācijas degvielas (SAF) izmantošanu par 20% salīdzinājumā ar 2020.gadu. Tas panākts sadarbībā ar Neste un citiem degvielas piegādātājiem airBaltic tīklā. Sadarbība ar Neste sākusies nesen, kad airBaltic uzpildīja pirmo lidmašīnu, izmantojot Neste MY Sustainable Aviation Fuel™ piešķirto degvielu.

airBaltic izpilddirektors Martins Gauss (Martin Gauss) norāda: "Mūsu vīzija paredz, ka kļūsim par ilgtspējīgu pārvadātāju ES aviācijas tirgū. Mēs uzskatām, ka SAF degvielai būs nozīmīga loma, lai nodrošinātu aviācijas nozares nākotni un palīdzētu visiem iesaistītajiem samazināt savu ietekmi uz vidi. 2022.gadā un turpmāk izmantosim arvien vairāk ilgtspējīgas aviācijas degvielas."

2021.gada 28.decembrī Latvijas lidsabiedrības airBaltic reiss BT302 no Helsinkiem uz Rīgu tika veikts, izmantojot degvielas maisījumu, ko veidoja 37% Neste MY Sustainable Aviation Fuel™ piešķirtās degvielas un 63% tradicionālās fosilās reaktīvās degvielas. Tādējādi tas bija līdz šim lielākais ilgtspējīgas degvielas īpatsvars, ko airBaltic izmantojusi kādā lidojumā.

Neste MY Sustainable Aviation Fuel™ ilgtspējīgā aviācijas degviela tīrā veidā un savā aprites ciklā samazina siltumnīcefekta izraisošo gāzu emisijas pat par 80%* salīdzinājumā ar fosilo reaktīvo degvielu.

Neste pārdošanas, mārketinga un pakalpojumu vadītājs Tomass Kulola (Tuomas Kulola) norāda: "Neste apņēmusies palīdzēt aviācijas nozarei sasniegt izvirzītos mērķus klimata jautājumos. Mēs esam izstrādājuši lietošanai gatavu risinājumu, kas sniedz tūlītēju risinājumu lidmašīnu radītu siltumnīcefekta izraisošo gāzu emisiju samazināšanai. Nepieciešami visa veida risinājumi un svarīgs ir katrs solis. Mēs esam priecīgi atbalstīt airBaltic, lai lidsabiedrība spētu sasniegt savus izmešu samazināšanas mērķus."

airBaltic vides pārvaldība balstīta uz nepārtrauktu un sistemātisku uzlabojumu ieviešanas principu. Tā ir apzinājusi galvenos savas darbības vides aspektus, to ietekmi, riskus un iespējas, kā arī izvirzījusi ar tiem saistītus mērķus.

airBaltic pašlaik lidojumus veic tikai ar viena tipa 32 Airbus A220-300 lidmašīnām, kas šobrīd ir videi draudzīgākie komerciālie lidaparāti pasaulē, jo tā ir pirmā lidmašīna, kuras dzīves cikla ietekmes uz vidi deklarācija ir pilnīgi caurskatāma, palīdzot samazināt CO2 un NOX emisijas attiecīgi par 20% un 50%.

* Aprēķināts, izmantojot noteiktas aprites cikla novērtēšanas (LCA) metodoloģijas, piemēram, CORSIA metodoloģiju.

Par airBaltic īsumā:

airBaltic (Air Baltic Corporation AS) savieno Baltijas reģionu ar vairāk nekā 70 galamērķiem Eiropā, Tuvajos Austrumos un NVS. Pēdējos 25 gados airBaltic kļuvusi par spēcīgu, rentablu un starptautiski atzītu lidsabiedrību. airBaltic ir visatpazīstamākais Latvijas starptautiskais zīmols un nodrošina vairāk nekā 2,5% no Latvijas IKP. airBaltic veic lidojumus ar 32 Airbus A220-300 lidmašīnām. airBaltic ir saņēmusi vairākus starptautiskus apbalvojumus par izcilību, inovatīviem pakalpojumiem un saviem sasniegumiem, pateicoties veiksmīgai uzņēmējdarbības restrukturizēšanai. Skytrax airBaltic piešķīrusi piecu zvaigžņu vērtējumu par ieviestajiem Covid-19 drošības pasākumiem. Papildus tam lidsabiedrību drošības, piedāvājuma un Covid-19 novērtēšanas aģentūra Airlineratings.com iekļāvusi airBaltic starp TOP 20 pasaules aviokompānijām, kas visveiksmīgāk īstenojušas Covid-19 izplatības ierobežošanas pasākumus. 2018. un 2019.gadā airBaltic tika apbalvota ar ATW Tirgus līdera balvu. 2019.gadā airBaltic saņēma Airline Strategy Nozares līderības balvu (Sector Leadership Award). airBaltic ir akciju sabiedrība, kas dibināta 1995.gadā. Galvenais akcionārs ir Latvijas valsts ar 96,14% akciju, bet Larsam Tūsenam ar viņam pilnībā piederošu SIA Aircraft Leasing 1 pieder 3,86%.

Aviācijas nozare netieši nodrošina gandrīz 30 000 darbavietu Latvijā, miljoniem cilvēku Rīgu izmanto kā tranzīta maršrutu, bet vēl vairāk cilvēku ierodas Latvijā. Katru gadu ārvalstu tūristi Latvijā iztērē vairāk nekā 750 miljonus eiro. Papildu informācija atrodama: https://blog.airbaltic.com/lv/airbaltic-ieguvums-latvijas-ekonomikai/.

Informāciju sagatavoja Alise Bethere, Korporatīvās komunikācijas vecākā viceprezidente. Publicitātes foto. Kontakti: pr@airbaltic.lv.

Avots
airBaltic

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri