Pārlekt uz galveno saturu

Aicinājums iesaistīties ES tekstilizstrādājumu marķēšanas noteikumu pārskatīšanā

Patērētāji, uzņēmēji, nevalstisko organizāciju pārstāvji un citi interesenti līdz 2024. gada 12. martam aicināti piedalīties Eiropas Komisijas izsludinātajā sabiedriskajā apspriešanā par Eiropas Savienības tekstilizstrādājumu marķēšanas noteikumu pārskatīšanas iniciatīvu.

Ar šo iniciatīvu plānots pārskatīt tekstilizstrādājumu marķēšanas noteikumus, ieviešot visaptverošas prasības tekstilizstrādājumu un ar tiem saistīto izstrādājumu fiziskajam un digitālajam marķējumam. Iniciatīvas mērķis ir nodrošināt patērētājiem precīzu, saprotamu un salīdzināmu informāciju, jo īpaši par tekstilizstrādājumu ietekmi uz vidi.

Ar iniciatīvu ir paredzēts atrisināt trīs galvenās problēmas:

  • Novērst vienotā tirgus sadrumstalotību, kā piemēram, ES trūkst saskaņotu noteikumu attiecībā uz tekstilizstrādājumu marķēšanu to šķiedru sastāvam, kā rezultātā ES dalībvalstīs pastāv atšķirīgas prasības, kas sadārdzina uzņēmējiem atbilstības novērtēšanas izmaksas;
  • Nodrošināt informāciju patērētājiem par produktu īpašībām un atbildīgu izmantošanu;
  • Veicināt tekstilrūpniecības nozares ilgtspēju un sociālo atbildību pārejā uz zaļo ekonomiku un cīņā pret klimata pārmaiņām.

Plašāka informācija par Tekstilizstrādājumu marķēšanas noteikumu pārskatīšanu ir pieejama šeit.

Avots
EM / Eiropas Komisija

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri