Pārlekt uz galveno saturu

9.martā Rīgā prezentēs OECD Ekonomikas pārskatu par Latviju

Šā gada 9. martā īpašā vizītē Latvijā ieradīsies Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (turpmāk OECD) ģenerālsekretārs Matiass Kormans (Mathias Cormann) un OECD Ekonomikas departamenta pārstāvji, lai klātienē prezentētu Ekonomikas pārskatu par Latviju, kā arī iepazīstinātu ar pārskatā sniegtajām rekomendācijām tālākai attīstības veicināšanai. Ekonomikas pārskata prezentācijā piedalīsies arī ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs, kuram pirms šī pasākuma plānota arī divpusējā tikšanās ar M.Kormanu.

Ekonomikas pārskatā par Latviju izvērtēta Latvijas ekonomiskā situācija, īpašu vērību pievēršot eksporta veicināšanas problemātikas izpētei, kā arī sniegtas OECD ekspertu rekomendācijas Latvijas ekonomikas ilgtspējīgākas izaugsmes nodrošināšanai. Saskaņā ar OECD praksi šāda veida pārskati OECD dalībvalstīm tiek publicēti reizi divos gados.

OECD Ekonomikas pārskata par Latviju prezentācijas pasākums notiks divās daļās. I daļā plkst.10.30 – 11.15 ar uzrunām uzstāsies OECD ģenerālsekretārs M.Kormans un ekonomikas ministrs J.Vitenbergs. Savukārt pasākuma II daļā plkst.11.30 – 13.00 notiks OECD ekspertu un Latvijas pārstāvju diskusija par Ekonomikas pārskata galvenajiem secinājumiem un ieteikumiem Latvijas ekonomikas tālākas izaugsmes sekmēšanai, īpašu uzmanību diskusijā pievēršot eksporta veicināšanas jautājumam, kas ir jaunā OECD Ekonomikas pārskata par Latviju galvenā izpētes tēma.

Uz pārskata prezentācijas pasākumu aicināti ministriju, sociālo partneru, akadēmiskās vides, nevalstisko organizāciju, ārvalstu vēstniecību, kā arī citu institūciju pārstāvji, Latvijas vadošie ekonomisti un uzņēmēji. Ekonomikas pārskats par Latviju tiks publicēts OECD tīmekļa vietnē šā gada 9. martā.

Vizītes Latvijā ietvaros OECD ģenerālsekretāram M.Kormanam plānotas arī individuālas tikšanās ar Valsts prezidentu Egilu Levitu, Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu, kā arī ministriem.

Pārskata prezentācijas pasākums, t.sk. ekspertu diskusija, būs vērojams tiešsaistē Ekonomikas ministrijas Youtube kanālā un Facebook kontā. Pasākuma tiešraide latviešu valodā būs pieejama šeit un pasākuma tiešraide angļu valodā būs šeit.

Informāciju sagatavoja Ekonomikas ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja. KontaktI: 67013193, prese@em.gov.lv. 

Avots
EM

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri