Pārlekt uz galveno saturu

2022. gadā 12,4 centi no katra nodokļos samaksātā eiro paredzēti veselībai

Saeima galīgajā lasījumā ir apstiprinājusi nākamā gada valsts budžeta likumu. 2022. gada valsts konsolidētā budžeta ieņēmumi plānoti 10,696 miljardu eiro, savukārt izdevumi – 12,439 miljardu eiro apmērā.

Lai valsts nodrošinātu būtiskākās funkcijas saviem iedzīvotājiem, nozīmīgs ir katrs nodokļos samaksātais eiro. Latvijas iedzīvotāji ikdienā maksā dažādus nodokļus, sākot no pievienotās vērtības nodokļa, veicot pirkumus veikalā, līdz akcīzes nodokļiem par degvielas iegādi.

Finanšu ministrijas izveidotā infografikā arī šogad skaidrojam, kur nonāk katrs cents no viena nodokļos samaksātā eiro. Piemēram, vairāk nekā trešdaļa jeb 37,1 cents no viena nodokļos samaksātā eiro 2022. gadā tiks novirzīts iedzīvotāju sociālajai aizsardzībai jeb tādiem izdevumiem kā iedzīvotāju slimības, invaliditātes, vecuma, ģimenes un bezdarbnieku pabalsti. Veselībai no viena nodokļos samaksātā eiro nākamajā gadā tiks novirzīti 12,4 centi.

Izglītībai, zinātnei, sportam un kultūrai no viena nodokļos samaksātā eiro tiek novirzīti 8,5 centi, valsts aizsardzībai – 6,1 cents, bet sabiedriskajai kārtībai un drošībai tiek novirzīti 5,3 centi. Tāpat no viena nodokļos samaksātā eiro 14,6 centi tiek piešķirti dotācijām pašvaldībām un nodokļiem pašvaldībām, savukārt ekonomiskajai darbībai, tai skaitā satiksmei un lauksaimniecībai 7,4 centi un 0,6 centi tiek vides aizsardzībai. Valsts parāda apkalpošanai un iemaksām Eiropas Savienības budžetā novirzīti 4,2 centi. 1,1 cents tiek Prezidenta kancelejai, Saeimai, Ministru kabinetam un ministrijām, savukārt 2,7 centi paredzēti pārējiem izdevumiem, tai skaitā diplomātiskajām misijām ārvalstīs un līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.

Citas infografikas par 2022. gada valsts budžetu un finansējumu nozarēm pieejamas Finanšu ministrijas mājaslapā.

Cik tiek novirzīts nozarēm no viena nodokļos iemaksātā eiro

Informācija sagatavota Finanšu ministrijā. 
Avots
FM

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri