Pārlekt uz galveno saturu

Tiešsaistes seminārs “Eiropas Savienības atbalsta instrumenti aizsardzības jomās”

09.04.2024.
10:00 - 12:00
Tiešsaistē
Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra

Otrdien, 2024. gada 9.aprīlī, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) aicina Latvijas uzņēmējus pieteikties tiešsaistes semināram par aizsardzības industrijas, tai skaitā mazo un vidējo uzņēmumu (MVU) un pētniecības iestāžu iespējām Eiropas Aizsardzības fondā.

Eiropas Aizsardzības fonds (EAF) ir 8 miljardu eiro Eiropas Savienības (ES) finanšu instrumenta finansējums pārrobežu pētniecības un attīstības (R&D) projektiem, kas tika izveidots 2021. gadā. Šī fonda mērķis ir sekmēt Eiropas aizsardzības tehniskās un rūpnieciskās pamata konkurētspējas, efektivitātes un inovācijas spēju visā ES un Norvēģijā. EAF ikgadējais 2024. gada projektu uzsaukums 1,1 miljardu eiro apmērā ir publicēts š.g. 15. martā. Līdz ar šo uzsaukumu Eiropas Komisijas ir investējusi vairāk kā 4 miljardus eiro pārrobežu sadarbības R&D projektos tādās jomās kā gaisa, sauszemes un jūras kaujas spējas, kiberdrošība, materiāli un komponentes, kosmoss, digitālā transformācija, simulācija un apmācība u.c.

EUDIS - ES aizsardzības inovāciju shēma mērķēta plašākai, t.s. netradicionālo spēlētāju piesaistei Eiropas aizsardzības industrijas ekosistēmā. Tā fokusējas uz start-up uzņēmumu, mazo un vidējo uzņēmumu (MVU) un pētniecības iestāžu atbalstu Eiropas aizsardzības fonda ietvaros, attīstot instrumentus, kas ļauj vieglāk iesaistīties fonda finansētajās R&D aktivitātēs (hakatoni, tehnoloģiskie izaicinājumi, uzsaukumi ar kaskādes finansējumu un Horizon Europe pētniekiem, MVU biznesa konsultācijas, finansējums privātkapitāla un iespējkapitāla fonds, biznesa akselerators).

Vairāk informācijas:

Semināra programma:

Kristīne Rudzīte-Stejskala, nacionālais eksperts Eiropas komisijas Aizsardzības industrijas un kosmosa ģenerāldirektorātā (Brisele, Beļģija) izskaidros 2024. gada Eiropas aizsardzības fonda uzsaukumus un vairāk pievērsīsies MVU un jaunuzņēmumu iespējām.

Mārtiņš Nilsons, Aizsardzības padomnieks pastāvīgās strukturētās sadarbības drošības un aizsardzības jomā (PESCO) jautājumos (Aizsardzības ministrija) informēs par aktualitātēm Eiropas Aizsardzības fondā, skaidros Aizsardzības ministrijas kā EAF nacionālā kontaktpunkta lomu un atbildēs uz neskaidrajiem jautājumiem.

Līga Ellere, uzņēmuma Exonicus projektu direktore, dalīsies ar pieredzi Eiropas savienības fondu atbalsta izmantošanā.

Semināra darba valoda: latviešu

Norises laiks: otrdien, 2024. gada 9.aprīlī 10.00-12.00

Formāts un ieraksts: tiešsaistē Zoom (saite tiks nosūtīta 1 dienu pirms semināra). Seminārs tiks ierakstīts un būs pieejams business.gov.lv. sadaļā “Materiāli”

Pieteikšanās: obligāta

Dalība: bez maksas

Semināra noslēgumā paredzēta jautājumu & atbilžu sesija. Lai semināra vadītāji varētu laicīgi sagatavot atbildes, aicinām interesējošos jautājumus iesūtīt jau reģistrēšanās brīdī. Jautājumus būs iespēja uzdot arī semināra laikā.

Pieteikšanās obligāta līdz 08.04.2024. plkst. 15.00.

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri