Pārlekt uz galveno saturu

Tiešsaistes seminārs “Dažādības nozīme uzņēmējdarbībā”

19.03.2024.
10:00 - 12:00
Tiešsaistē
Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra

Otrdien, 2024. gada 19. martā, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) aicina Latvijas uzņēmējus piedalīties tiešsaistes seminārā par dažādības vadības pieeju aktualizēšanu biznesa vidē. Seminārā apskatītās tēmas aicinās uz darbinieku dažādību un atšķirības uztvert kā potenciālu, nevis trūkumu.

Pasaulē un dinamiskajā uzņēmējdarbības vidē arvien nozīmīgāka kļūst dažādības izpratne un pieņemšana, spēja veidot iekļaujošu darba vidi un komunikāciju. Tāpat arvien nozīmīgāka kļūst spēja saskatīt ieguvumus no dažādības vadības un attīstīt dažādības veicināšanas iniciatīvas uzņēmumā un sabiedrībā kopumā. Saskaņā ar Eiropas Komisijas veikto pētījumu Eiropas Savienības līmenī vairāk nekā 50% uzņēmumu ievieš dažādības vadības politiku. Latvijas uzņēmēji, lai gan atzīst dažādības vadības pozitīvo ietekmi uz darba vidi un uzņēmuma konkurētspēju gan darba tirgū, gan attiecīgajā nozarē, ievieš vien atsevišķus dažādības vadības pasākumus un nedefinē dažādības vadību kā atsevišķu vadības politikas virzienu.

Dažādības vadība reti tiek iekļauta uzņēmuma politikas dokumentos un nepietiekoši ieviesta arī praksē, lai gan darbinieku dažādība jau šobrīd ir realitāte Latvijas uzņēmumos. Faktiski dažādības vadības pasākumi saskaņā ar darbinieku vajadzībām ievērojami biežāk tiek ieviesti lielajos uzņēmumos (64%), salīdzinājumā ar mazajiem un vidējiem uzņēmumiem (23%). Tas nozīmē, ka liela daļa uzņēmumu vēl nav apzinājušies, ka darbinieku daudzveidība ir resurss, kas jāprot kompetenti pārvaldīt, lai no tā gūtu ieguvumus gan uzņēmums, gan paši darbinieki.

Tiešsaistes seminārā dažādības un komunikācijas eksperte, satura veidotāja, lektore, PhD pretendente Vita Stiģe-Škuškovnika, pastāstīs par dažādības vadības nozīmi un ieguvumiem uzņēmējdarbībā. Semināra laikā tiks izskaidroti dažādības un iekļaušanas pamatjēdzieni un dimensijas, kā arī ieskicēti iekļaujošas komunikācijas un darba vides elementu piemēri, piedāvājot idejas pirmo soļu īstenošanai dažādības veicināšanas virzienā.

Vita Stiģe-Škuškovnika izstrādā disertāciju par dažādības vadību un iekļaujošas darba vides veicināšanu, veido Instagram profila @dzivebezberniem saturu, attīsta atbalsta kopienu sievietēm, kuras piedzīvo negribēto bezbērnotību. Vitai ir vairāk nekā 20 gadu profesionālā pieredze sabiedriskajās attiecībās un komunikācijā, pedagoģiskajā, metodiskajā un administratīvajā darbā augstākajā un interešu izglītībā, kā arī vairāk nekā piecus gadus Vita vadījusi vienu no privātajām koledžām Latvijā. Kopš 2022. gada attīsta savu uzņēmējdarbību, darbojoties dažādības un komunikācijas jomā. Uzzināt vairāk: linktr.ee/vitastige.

Sigita Zankovska- Odiņa, Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) vecākā eksperte dažādības vadības jautājumos, iepazīstinās uzņēmējus ar jauno Dažādības platformu www.dazadiba.lv, kur vienuviet pieejama aktuālākā, svarīgākā informācija par dažādības vadības jautājumiem, informēs par darba devēju pašnovērtējumiem “Dažādībā ir spēks” un “Ģimenei draudzīga darba vieta”, kā arī pastāstīs par iespēju pievienoties Goda ģimenes programmai un citām SIF iniciatīvām.

2022.gadā par veiksmīgākajiem dažādības vadības un iekļaujošas darba vides ieviesējiem atzīti SIA “Omniva”, SIA “Reitan Convenience Latvia”, SIA “RIMI Latvia”, VAS “Latvijas Loto” un SIA “Trelleborg Wheel Systems Liepaja LSEZ”.

Balvu kategorijā “Mūsu darbinieki” ieguva SIA “RIMI Latvia”. “RIMI Latvia” ir skaidri definēts darbinieku labumu grozs, izveidots emocionālā atbalsta tālrunis darbiniekiem un kolēģu atbalsta fonds. Seminārā SIA “Rimi Latvia” pārstāvēs personāldaļas vadītāja Gundega Kirilka, pastāstot par dažādības vadības nozīmi uzņēmuma attīstībā un izaugsmē.

Yokohama TWS Latvia (iepriekš Trelleborg Wheel Systems Liepaja LSEZ) personāldaļas vadītāja Una Kasparaviča dalīsies, kā uzņēmuma izdevies iegūt balvu kategorijā “Mūsu darba vide”.

Semināra darba valoda: latviešu

Norises laiks: otrdien, 2024. gada 19. martā 10.00–12.00

Formāts un ieraksts: tiešsaistē Zoom (saite tiks nosūtīta 1 dienu pirms semināra). Seminārs tiks ierakstīts un būs pieejams business.gov.lv. sadaļā “Materiāli”

Pieteikšanās: obligāta

Dalība: bez maksas

Semināra noslēgumā paredzēta jautājumu & atbilžu sesija. Lai semināra vadītājs varētu laicīgi sagatavot atbildes, aicinām interesējošos jautājumus iesūtīt jau reģistrēšanās brīdī. Jautājumus būs iespēja uzdot arī semināra laikā.

Pieteikšanās obligāta līdz 18.03.2024. plkst. 15.00.

Pasākumu LIAA rīko Eiropas Reģionālā attīstības fonda un Latvijas valsts budžeta līdzfinansētās Mazo un vidējo uzņēmumu (MVU) inovatīvās uzņēmējdarbības attīstības programmas ietvaros.

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri