Pārlekt uz galveno saturu

Seminārs "Kā veiksmīgi sagatavot projektu ANM daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes programmā"

25.05.2023.
10:00 - 12:00
Tiešsaistē
Latvijas Republikas Ekonomikas ministrija
Attīstības finanšu institūcija Altum

Lai informētu daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes projektu vadītājus un citus interesentus par projekta sagatavošanas gaitu un niansēm daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes programmā, Ekonomikas ministrija un Attīstības finanšu institūcija “Altum” šā gada 25. maijā aicina piedalīties klātienes seminārā.

Ekonomikas ministrijas Mājokļu politikas departamenta vecākais referents Elvijs Kalnkambers seminārā skaidros lēmumu pieņemšanas procesu daudzdzīvokļu mājās. Būvniecības valsts kontroles biroja Būvniecības informācijas sistēmas reģistru nodaļas vadītāja Iveta Putne stāstīs par Būvniecības informācijas sistēmas (BIS) izmantošanu lēmumu pieņemšanā. Altum Energoefektivitātes programmu departamenta vadītāja Ieva Vērzemniece informēs par svarīgākajiem programmas atbilstības nosacījumiem, bet Energoefektivitātes kompetences daļas vadītājs Didzis Skrodelis sniegs ieteikumus tehniskās dokumentācijas sagatavošanai. Energoauditors Arnis Auermanis stāstīs par projekta vadības pusi - sagatavošanās procesu ēku atjaunošanai un tehniskās dokumentācijas sagatavošanu. Savukārt semināra beigās dalībniekiem būs iespēja no ekspertiem saņemt atbildes uz sev interesējošajiem jautājumiem.

Seminārs norisināsies klātienē – Rīgā, Doma laukumā 4, ALTUM konferenču zālē, ar iespēju sekot tiešraidei MS Teams platformā no plkst. 10:00 līdz 12:30.

Dalībai pasākumā (neatkarīgi no izvēlētā dalības veida) ir nepieciešams veikt reģistrāciju līdz 22. maijam (ieskaitot). Pēc reģistrācijas interesents saņems apstiprinājumu pasākumam klātienē vai tiešsaistes linku. Vietu skaits klātienē ir ierobežots.

Programma tiek finansēta no Eiropas Savienības Atveseļošanās fonda un pieejamais programmas finansējums ir 57,2 miljoni EUR.

Programma paredz segt līdz pat 49% no kopējām energoefektivitātes projekta izmaksām bez pievienotās vērtības nodokļa. Atlikušo finansējuma daļu iedzīvotāji segs no bankas aizdevuma resursiem un/vai mājas uzkrājumiem. Obligāts programmas nosacījums ir bankas aizdevums vismaz plānotā atbalsta jeb kapitāla atlaides apmērā, savukārt bankas aizdevumam var saņemt ALTUM garantiju.

Par ALTUM:

Attīstības finanšu institūcija ALTUM ir Latvijas valstij piederoša kapitālsabiedrība, kas ar valsts atbalsta finanšu instrumentu palīdzību sniedz atbalstu noteiktām mērķa grupām finanšu instrumentu veidā (aizdevumi, garantijas, ieguldījumi riska kapitāla fondos u.c.), konkrētu programmu ietvaros papildinot to arī ar nefinanšu atbalstu (konsultācijas, mentorings), kā arī realizējot citas valsts deleģētas funkcijas. 2017. gada jūnijā ALTUM saņēma starptautiskās kredītreitingu kompānijas Moody’s ilgtermiņa kredītreitingu Baa1 valsts kapitālsabiedrībai, kas apliecina ALTUM stabilo finanšu situāciju. Savukārt 2017. gada 24. oktobrī ALTUM obligācijas tika iekļautas regulētajā tirgū - biržas Nasdaq Riga Baltijas Parāda vērtspapīru sarakstā. ALTUM saņēma Nasdaq Baltic Awards 2019 balvu nominācijā “Biržas gada notikums Latvijā”.

Papildu informācijai:

Sandra Eglīte
ALTUM sabiedrisko attiecību speciāliste
T: 26577810
sandra.eglite@altum.lv

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri