Pārlekt uz galveno saturu

Latvijas dalība izstādē “Smart City Expo World Congress Barcelona 2023” Nordics + Baltics paviljonā

07.11.2023.
-
09.11.2023.
Barselona, Spānija
Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) aicina Latvijas uzņēmumus un pašvaldības pieteikties dalībai nacionālajā stendā Eiropas vadošajā viedo pilsētu nozares izstādē “Smart City Expo World Congress”, kas norisināsies no 2023. gada 7. līdz 9. novembrim Barselonā, Spānijā.

Šī ir trešā “Smart City Expo World Congress” izstāde, kurā Latvija piedalīsies “Nordic +” paviljonā kopā ar ziemeļvalstīm un arī Lietuvu (šogad pirmo reizi).

Šogad “Nordics + Baltics” paviljonā piedalīsies: Norvēģija, Zviedrija, Somija, Latvija un Lietuva. Šī ir izcila iespēja Latviju starptautiski prezentēt kā vienu no viedo risinājumu lielvalstīm, atrodoties vizuāli pievilcīgā un iespaidīgā, gandrīz 400 kvadrātmetru lielā stendā kopā ar ziemeļvalstīm un mūsu kaimiņiem.

Par izstādi:

Latvijas mērķis šajā izstādē ir prezentēt Latvijas viedās pilsētas ekosistēmu kā savstarpēji papildinošu dažādu sektoru un jomu pārstāvju kopu, demonstrējot gan individuālu risinājumu novitāti, gan spēju sadarboties un pielāgoties, kas ir būtisks elements inovatīvu risinājumu radīšanai un starptautisko partnerību un Eiropas Savienības fondu finansējuma piesaistīšanai.

Izstādē vienuviet pulcēsies vairāk kā 1000 izstādes dalībnieku un vairāk kā 20 000 apmeklētāju no uzņēmumiem un pilsētām no visas pasaules. Gan dalībnieki, gan apmeklētāji ir pasaules līmeņa uzņēmumi, viedo tehnoloģiju nozares līderi, IT un jaunuzņēmumi (start-up), kas sanākuši vienuviet, lai prezentētu savus jaunākos risinājumus, idejas un inovācijas, kas strauji attīsta mūsdienu pasauli.

Vairāk informācijas par izstādi, pieejama šeit.

Piedaloties izstādē, būs iespēja:

  • Būt daļai no “Nordics + Baltics” paviljona un prezentēt Latviju kā vienu no vadošajām valstīm viedajās tehnoloģijās un viedpilsētas risinājumos, kā arī gūt atpazīstamību kā Ziemeļu reģiona valstij;
  • Satikt potenciālos sadarbības partnerus un gala patērētājus no visas pasaules, aicinot tos tikties stendā un iepazīstinot ar uzņēmumu;
  • Uzzināt karstākās aktualitātes par inovācijām un tendencēm nozarē, kā arī iepazīt nozares profesionāļus;
  • Novērtēt pieprasījumu un konkurentus un palielināt sava uzņēmuma konkurētspēju.

Stendā plānotais dalībnieku skaits no Latvijas - 6 uzņēmumi, institūcijas jeb apvienības, piemēram, asociācija, kas pārstāv savu biedru viedo pilsētu risinājumus, vai akadēmiskais sektors savienībā ar uzņēmumiem, pašvaldībām utml.

Dalībnieku atlasi dalībai nacionālajā stendā veiks LIAA pēc pieteikuma anketā iesniegtās informācijas. Dalībai tiks apstiprināti uzņēmumi / institūcijas, kas būs ieguvuši augstāko punktu skaitu atbilstoši atlases kritērijiem un atbildīs izstādes konceptam un tematiskajiem virzieniem. Atlases kritēriji pieejami šeit!

Nacionālā stenda organizatoriskie izdevumi (izstādes stenda platības noma, stenda standarta konstrukcijas nomas un uzstādīšanas izmaksas, pakalpojumi stendam, uzņēmumu reģistrācijas maksas izstādē izdevumi) 100% apmērā tiks finansēti no darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 3.2.1. specifiskā atbalsta mērķa “Palielināt augstas pievienotās vērtības produktu un pakalpojumu eksporta proporciju” 3.2.1.2. pasākumu “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” saskaņā ar 2015. gada 1. decembra Ministru kabineta noteikumiem Nr.678., piešķirot stenda dalībniekiem de minimis abalstu. Vairāk informācijas šeit!

Uz atbalstu dalībai stendā var pieteikties komersanti, kooperatīvās sabiedrības, zemnieku vai zvejnieku saimniecības, biedrības, nodibinājumi un individuālie uzņēmumi, kuri atbilst sīko (mikro), mazo un vidējo saimnieciskās darbības subjektu (komercsabiedrību) statusam, saskaņā ar Komisijas 2014. gada 17. jūnija Regulas (ES) Nr.651/2014 1. pielikums. Komersantiem, kuri neatbilst šīm prasībām, visas izmaksas būs jāsedz no saviem līdzekļiem.

Lai saņemtu ES finansiālu atbalstu, nepieciešams noslēgt līgumu ar LIAA par atbalsta saņemšanu. Plašāka informācija pieejama šeit.

Cita svarīga informācija:

  • Stenda konceptu izstrādās un par dalībnieku izvietojumu stendā lems LIAA;
  • Angļu valodas pārzināšana ir obligāta prasība izstādes dalībniekiem;
  • Dalībniekiem ir jārēķinās ar savu pārstāvju komandējuma (transports, naktsmītne, dienas nauda), kā arī citām izmaksām.

Pieteikties pasākumam līdz 24.04.2023. plkst. 23.59 LIAA mājas lapā.

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri