Pārlekt uz galveno saturu

Fundamentālo un lietišķo pētījumu projektu 2023.gada atklātā konkursa informatīvie semināri

19.04.2023.
-
20.04.2023.
Latvijas Zinātnes padome

Latvijas Zinātnes padome (LZP) organizēs informatīvos seminārus Fundamentālo un lietišķo pētījumu projektu (FLPP) 2023. gada atklātā konkursa iesniedzējiem, lai nodrošinātu kvalitatīvus pētniecības pieteikumus. Kopumā notiks divi semināri - 19.aprīlī (Park Inn by Radisson Riga Valdemara, Krogus ielā 1) un 20.aprīlī (Latvijas Universitātes Zinātņu mājā, Jelgavas ielā 3).

Semināru ietvaros paredzēts sniegt informāciju par pētījumu projektu konkursa nosacījumiem, projektu iesniegšanu, to vērtēšanas procesu, ekspertīzes atziņām un analītiku par iepriekšējo konkursu rezultātiem. Tāpat dalībnieki varēs uzdot sev interesējošos jautājumus un apmainīties ar pieredzi.

Katrā no semināra dienām būs iespēja uzklausīt pētījumu projektu īstenotāju pieredzes stāstus, kuros viņi dalīsies ar informāciju par pieteikumu sagatavošanu, pētījumu veikšanu un rezultātiem. 

Pērn tika saņemti 600 projektu iesniegumi, kas ir augstākais saņemto iesniegumu skaits LZP FLPP konkursu vēsturē. Lielais pieteikumu skaits apliecināja Latvijas zinātnieku darbības aktivitāti un vēlmi īstenot savas daudzās pētniecības idejas.

FLPP ir Izglītības un zinātnes ministrijas finansēta uz zinātnisko izcilību vērsta zinātnes finansēšanas programma, kuras mērķis ir radīt jaunas zināšanas un tehnoloģiskās atziņas visās zinātņu nozaru grupās – dabaszinātnēs, inženierzinātnēs un tehnoloģijās, medicīnas un veselības zinātnēs, lauksaimniecības, meža un veterinārās zinātnēs, sociālajās zinātnēs, humanitārajās un mākslas zinātnēs. Programmas ietvaros finansējumu piešķir projektiem, pamatojoties uz atklāta konkursa rezultātiem. 

Finansējums projektiem tiek piešķirts, ņemot vērā neatkarīgu ārvalstu zinātnisko ekspertu vērtējumu – finansējumu iegūst tikai visaugstāk novērtētie projekti.

FLPP projektu īstenošanas rezultātā tiek stimulēta Latvijas ekonomiskā izaugsme, risināti dažādi Latvijas sabiedrībai aktuāli jautājumi, kā arī ielikti pamati jauniem pētniecības virzieniem Latvijas zinātnē.

Interesenti aicināti dalībai seminārā iepriekš reģistrēties, aizpildot pieteikuma formu.

Papildus informējam, ka semināru tiešraide tiks nodrošināta Latvijas Zinātnes padomes Youtube kanālā.

Plašāka pasākumu programma pieejama pielikumā. 

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri