Pārlekt uz galveno saturu

"Skanstes City" uzstādīs Rīgā lielāko saules paneļu elektrostaciju

Biroju centrs "Skanstes City" uzstādīs Rīgā lielāko saules paneļu elektrostaciju uz jumta. Papildus "Skanstes City" teritorijā tiks uzstādītas 12 elektroauto uzlādes stacijas, kopējam investīciju apjomam sasniedzot 235 000 eiro.

Šobrīd ir uzsākta saules paneļu elektrostacijas projekta plānošana sadarbībā ar "Latvenergo" ar mērķi līdz nākamā gada vidum "Skanstes City" teritorijā izveidot elektrostaciju ar jaudu gandrīz 300 kilovati (kW). Saules paneļi tiks izvietoti uz Skanstes ielu 50b un 50c ēku jumtiem vairāk nekā 2800 kvadrātmetru kopējā platībā, nodrošinot zaļo enerģiju "Skanstes City" biroju centram un tā nomniekiem. Plānots, ka saules stacija saražos līdz 230 megavatstundu (MWh) elektroenerģijas gadā, kas ir pielīdzināms 100 mājsaimniecību elektroenerģijas patēriņam gada laikā.

Tāpat šobrīd ir noslēgts līgums ar "Latvenergo" par 12 jaunu elektroauto uzlādes staciju piegādi un apkalpošanu "Elektrum" uzlādes tīklā. Elektroauto uzlādes stacijas plānots uzstādīt "Skanstes City" teritorijā pie ēkas Skanstes ielā 50, un klienti tās varēs sākt lietot jau nākamā gada sākumā.

"Ilgtspēja ir "Skanstes City" biznesa stratēģijas sastāvdaļa kopš biroja centra izveides sākuma. Līdz šim esam jau daudz paveikuši, ieviešot videi draudzīgus un ilgtspējīgus risinājumus, piemēram, BMS sistēmu temperatūras un klimata kontrolei, CO2 sensorus, energoefektivitātes uzlabošanai mainījām ventilācijas, dzesēšanas un liftu iekārtas, uzstādījām gaismas sensorus un LED apgaismojumu. Šobrīd turpinām veicināt pozitīvas pārmaiņas, sniedzot iespēju mūsu klientiem izvēlēties ilgtspējīgus risinājumus - zaļo enerģiju, ko ražos mūsu jaunā saules paneļu elektrostacija, kā arī dot priekšroku elektroauto, kurus pie mums varēs ērti uzlādēt. Saules paneļu elektrostacija ļaus mums samazināt CO2 emisijas par 28 tonnām gadā, kas ir arī ievērojams devums apkārtējai videi," stāsta "Skanstes City" pārvaldītāja "SG Capital" partneris un valdes priekšsēdētājs Harijs Švarcs.

Par Skanstes City:

"Skanstes City" šobrīd ir viens no lielākajiem biroju kompleksiem Rīgā, kas strauji attīstās. Tas ietver astoņas ēkas Skanstes un Duntes ielā teju 55 200 m2 platībā (saskaņā ar BOMA), kur telpas nomā vairāk nekā 60 Latvijas un ārvalstu uzņēmumi. "Skanstes City" pārvalda "SG Capital", kas ir Baltijas komerciālā nekustamā īpašuma ieguldījumu pārvaldnieks ar uzsvaru uz investīciju ilgtspēju. "SG Capital" ir dibināts 2016.gadā un tā klienti ir vadošie institucionālie ieguldītāji Baltijas reģionā.

Informāciju sagatavoja Ginta Ozoliņa. Kontakti: ginta.ozolina@skanstescity.lv. Publicitātes foto. 

Avots
Skanstes City

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri